A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Ti ➡ You

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Korcare19


Ti

Ti ke nje moshe me time bije
Me babin tend une moshatar

Po kush te tha moj qe te me vije
ne hirin tim te ndizje zjarr (2x)

Ti gjysem hana je kur ngryset
e gjysma tjeter pernedi

me gjdo te puthur ti mi ul vitet
me kthe ne moshen qe ke ti

me gjysmen tjeter un poeti
mund ta ndertoj dhe nje planet

pastaj n'djalljet ikin vitet
do behem princ do behem mbret....(2x)

ke ardhur vone teper vone
mu ne rinin e pleqeris

pse valll tash firmen ti ma kerkon
te shkel ne prag te lumturis(2x)

Ti gjysem hana je kur ngryset
e gjysma tjeter pernedi

me gjdo te puthur ti mi ul vitet
me kthe ne moshen qe ke ti

me gjysmen tjeter un poeti
mund ta ndertoj dhe nje planet

pastaj n'djalljet ikin vitet
do behem princ do behem mbret....(3x)


You

You're the same age as my daughter
I'm the same age as your father
who told you to come
with my ashes? burning fire / in flames

You're the half moon at dawn
and the other half divinity
with every kiss, you lower my years
you take me to your age

The other half, im the poet
i can build a planet
and the years can go to hell
ill be a prince ill be a king

You've come late, far too late
im in the youth of old age
how come youre asking for my signature now
to step on the door of happiness

Korrigjo Përkthimin