A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilia Basho - Te Rrapi Ne Mashkullore  (Feat. Thoma Loli)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/07/2013

2013-07-19T06:44:49

Featuring

Thoma LoliKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Rrapi Ne Mashkullore" kënduar nga Ilia Basho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylli Baka & Maya Alickaj - Te Rrapi Ne Mashkullore

O te Rrapi more ne Mashkullore
E foli Çerçizi more me goje
E foli Çerçizi more me goje
O leri djemte e mi more te shkojne

O leri djemte e mi more te shkojne
O se ju skuq ju bej more me boje
O se ju skuq ju bej more me boje
O Çerçiz Topulli more me thone

O hyri prilli do moj doli marsi
O Gjirokaster o ç'u vra more Bimbashi
O Gjirokaster ç'u vra more Bimbashi
O nga Janina vjen more nazapi

O te vrane Bimbash more te vrane
O Çerçizi me Hi moj Hitolane
O te vrane Bimbash more te vrane
O Çerçiz Topulli me Hitolane

Petrit Lulo - Te Rrapi Ne Mashkullore

Eh doli Shkurti more hajde dhe hyri Marsi.
E në Gjirokastër o çu vra more Bimbashi.
E në Gjirokastër o çu vra more Bimbashi.
Eh nga Janina vjen more Mazapi.

Eh nga Janina vjen more Mazapi.
O në Mashkullorë o more te Rrapi.
O te Rrapi more o ne Mashkullore.
Foli Çerçizi more me gojë.

Eh foli Çerçizi more me gojë.
O Mylazim largo more Taborrë.
O Mylazim largo more Taborrë.
Oh leri djemt e mi more të shkojnë.

Eh leri djemt e mi more te shkojnë.
O se ju kuq ju bëj more me bojë.
O se ju kuq ju bëj more me bojë.
O Çerçiz Topulli more më thonë.

Të vranë o Bimbash more të vranë.
O Çerçizi more me hi me Hitolanë.
Të vranë o Bimbash more të vranë.
O Çerçizi more me hi me Hitolanë.

Kenge Popullore - Te Rrapi Ne Mashkullore

Doli Shkurti hyri Marsi
Ne Gjirokaster u vra bimbashi

Te vrane bimbash te vrane
Hitoja me Bajramne

Doli Shkurti hyri Marsi
Ne Gjirokaster u vra bimbashi

Nga Janina vjen Mazapi
Ne Mashkullore te rrapi

Te rrapi ne Mashkullore
Foli Cercizi me goje

Mylazim largo taborre
leri djemt e mij more te shkojne

leri djemt e mij more te shkojne
se do t'ju kuq t'ju bej more me boje

do t'ju kuq t'ju bej more me boje
se ashtu e kam zakone

se ashtu e kam zakone
Cerciz Topulli me thone
Më Shumë...