A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilia Basho - As E Vogel As E Madhe  (Feat. Thoma Loli)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/07/2013

2013-07-19T05:27:54

Featuring

Thoma LoliKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "As E Vogel As E Madhe" kënduar nga Ilia Basho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Maksi Islami - As E Vogel As E Madhe

As e vogel as e madhe,
qenke çupe namuzqare,
e kur me shkon, me shkon me naze,
o moj e vogela

moj e vogela si drita,
sa te desha, sa te prita,
e me llokume te gostita,
o moj e vogela.

Sa moj sa te desha,
e po sa me doje,
ngado vije me kerko-kerkoje,
loznje e kendonje,
si zog me fluturonje,

Moj e vogela nazike,
sec me del me porosite,
e me dy molle me gostite,
o moj e vogela.

West Side Family - As E Vogel As E Madhe

As E Vogël As E Madhe Songtext:
As E Vogël Moj, As E Madhe
Qënke çupë Moj Namuzqare
Opo Sa Të Desha Dhe Të Dua, E Mira.

Kur Më Shkoje Në Sokak, E Vogla
Zemrën Ma Bëje Merak, E Bukura

Sa Të Desha Dhe Të Dua Moj E Mirë, E Bukura
Të Kërkova Dhe S'u Lodha, Jo S'u Lodha, E Vogla

As E Vogël, As E Madhe Vetëm Ty Unë Të Kerkoj
Mëndjen Se çma Hoqe Fare, Lozonjarja Ime Moj

Oh Sa Të Desha Moj, Dhe Të Dua, E Mira
Oh Sa Të Desha Moj, Dhe Të Dua, E Mira

As E Vogël, As E Madhe Fiks Fare
As Korçare, As Kolonjare
Ta Zgjidhje Përmetare, Më Mirë Hic Fare
Po Shoh Njëherë Nga Tirona
Po Prap Asgjë S'bona
Po Shoh Njëherë Nga Vlora
'Vëlla Rri Rehat, Mos Më Nga
Vlora Jonë Ska Gjysëm Goca, Gjysëm Gra'
Të Kërkoj Nga Shkodra Po Prap Nuk E Gjeta
Ku është Ajo E Mira, Ku është Ajo E Shkreta
E Kërkova Sa U Lodha, Po Prap Nuk E Gjeta.

Kenge Popullore - As E Vogel As E Madhe

As e vogel as e madhe,
qenke çupe namuzqare,
e kur me shkon, me shkon me naze,
o moj e vogela

moj e vogela si drita,
sa te desha, sa te prita,
e me llokume te gostita,
o moj e vogela.

Sa moj sa te desha,
e po sa me doje,
ngado vije me kerko-kerkoje,
loznje e kendonje,
si zog me fluturonje,

Moj e vogela nazike,
sec me del me porosite,
e me dy molle me gostite,
o moj e vogela.
Më Shumë...