A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Klinaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Mazgit (Kastriot) 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Hysni Klinaku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Babai i tij qysh ne fëmijërinë e hershme kishte luajtur në instrumente frymore (popullore), njëkohësisht i punonte ato. Pastaj ai u bë një zdrukthar që muzikën e kishte vetëm pasion, dëgjonte vazhdimisht rapsod dhe këngëtar popullor dhe posedonte shumë inçizime të tyre. Kjo sigurisht ndikoi që Hysniu qysh në moshën pesë vjeçare të filloi të luaj në çifteli, e më vonë edhe në kitare. Shkollën fillore e mbaroi në Kastriot kurse të mesmen e vazhdoi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Ku Është Lumturia (2018)

Me Ty (2014)

Live 2012 (2012)

Me Këngën E Shpirtit (2011)

Merre Kët Dhuratë (2009)

Një Këngë Për Ty


» Dërgo Një Këngë »

Nje Keng Per Ty
Ku Është Lumturia
Zogun Ndrysh E Kena Pa
Sikur Te Isha
Për Shtatë Qefe
Kush Eshte Fajtor
Fat
M'ka Marre Malli
Me Ty
Ndalo

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Fatmir Hoxha

Bahri Kamerolli

Dritan Jashari

Shqipri Kelmendi

Elvis Pupa

Nexhat Vitia

Edi Furra

Adriatik Lota

Astrit Bejta

Hysen Smajli


Tags: Hysni Klinaku

Krijo Një Kartolinë