A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Herolind Iseni (Lindi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Herolind Iseni (Lindi) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Herolind Iseni rrjedh nga një familje e mirë. Babai i tij Hamzi Iseni, qysh në vitet tetëdhjeta ishte antar i SHK ,,Drita'' të Shkupit, ishte solist, por dhe instrumentalisht i shkëlqyer, që lozte qiftelinë aq bukur saqë edhe ura e gurit dridhej. Gjate luftes së vitit 2001, Hamzai ishte luftëtar dhe komandant i UÇK-së në Maqedoni. Luftoi heroikisht në mbrojtje të atdheut kunder forcave sllavo-maqedone. Pas luftes Hamzai vdiq në rrethana të pas...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Albrim Llapqeva

Shpresim Ahmeti

Gjafer Kinolli

Florian Krasniqi

RapSIone

Turab Hajolli

Azet

Mergim Mjeku

Dardan

Chippi


Tags: Herolind Iseni, Lindi

Krijo Një Kartolinë