A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Zeneli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Ana Malit Ulqin 
BIOGRAFIA: Haxhi Zeneli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore folklorike. Haxhi Zeneli këndon prej vitit 1978. Dashuria për artin, nisi prej nga bankat e shkollës fillore. I cili, fillojë si aktor në grupin e teatrit të shkollës filore, Ana e Malit-Ulqin. Me vonë i lindi edhe dashurija për këngën shqiptare. Dhe që nga ajo kohë nuk është ndarë prej sajë.Në fillim ishte antarë i shoqëris kulturore artistike "Buna" ku më vonë u bë edhe udhëheqës i kësaj shoqërie.. U pranua si kengetar ne Radio Prishtine ne vitin 1982,ku ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Lek Pecnikaj

Fran Piniqi

Nysret Haxha

Dino Zhygjeli

Armend Milla

Cani Lazoja

Hermes

Ardi (Ardian Hasaj)

Verim Zendeli

Breaker G


Tags: Haxhi Zeneli

Krijo Një Kartolinë