A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Haxhi Maqellara - Të Fala Nga Kërçova (Biri I Nanes)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Të Falemnderit Moj Tiranë"

Këngë e albumit:

"Jam Arshik"


Biri i nanes o luan
Le Kërçovën vatanin tan
U largove n'at gurbet te zi
E le nanen me duar ne gji

I
Biri i nanes o luan
Le Kërçovën vatanin tan
Mu largove n'at gurbet te zi
E le nanen me dur ne gji

O e le nanen o me dur ne gji
Eej si tia bej e mjera nane pa ty

II
Ti shof librat bir ne ode
Ti shof shoket neper Kërçovë
Midis tyre te kerkoj dhe ty
Se konaku m'ka mbet pa femi

O se konaku m'ka mbet pa femi
Eej si tia bej e mjera une pa ty

III
Mos harro vatanin tan
Shoket e tu e bab e nan
Me fal bir se une harrova
T'fala ke nga e gjithe Kërçova

O t'fala ke nga e gjithe Kërçova
Eej si tia bej e mjera une pa ty.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...