A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Haxhi Maqellara - Nënë Tereza


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Të Falemnderit Moj Tiranë"

Këngë e albumit:

"Jam Arshik"


Mor krejt boten ane e mban
Ç'eshte ky diell moj ç'eshte kjo hane
Qe leshon rreze ane e kand
E mbare njerzia moj po i thote nane
O Nane Tereze e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemer e na fal rreze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza

I tregove botes mbare
Se ke nen dhe bab shqiptar
Besa e Gjergjit dhe Naimit
Dede Gjo Lulit e Bajram trimit
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemren e na fal meze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...