A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hamit Kastrati & Perparim Brati - Rruga E Kombit  (Feat. Dida Kovaqi)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/01/2014

2014-01-08T14:51:52

Më Shumë Nga

Përparim BratiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rruga E Kombit" kënduar nga Hamit Kastrati & Perparim Brati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hamit Kastrati & Perparim Brati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni Dhe Sinani - Rruga E Kombit

oo qe nje shekull oh more mbi ket dhe
ka ra dielli o e sna ka nxeh
100 vjet more drejt njani tjetrit
dej sa e thym perden e hekriit

malli nans o per bit e vet
i qau malet oh more cep me cep
i qau malet oh more amanetii
i bashkoj shqiptart ner vetiiii

autostrada oh more durrs merdaree
i bashkoj oh trojet shqiptaree
neper breza o more mot pas motiit
emri saaj osht rruga e kombiit

shqiptarii oh e tungjatjetaa
pergjithmoon oh ka ndryshu jetaa
e kem prit oh ket dit patjeter
jemi kombi ma i vjeteeer

shpresat kurr jo si patem humb
per ket dit o brezat andrrun
u ba andrra oh realitet
kombin ton evropa e preeet ee

mirse erdhe o shekull i art
pergjithmon oh i bashkon shqiptaart
me nji sofer oh more bashk dot rrim|
pergjithmon tiraan prishtiin eee |(x2)

Yll Bislimi - Rruga E Kombit

I

Atë ditë kur filloi
Zoti na bekoi
Lajmetarë dërgoi
Nga gjumi na zgjoi
Mëngjeset po agojnë
Me mirësine e vet
Trungut tonë te ndarë
Mbarësi po i jep

Dëshira t'jem një
Barrierat rrëzoi
As shkëmbi i bjeshkës
Dot si përballoi
Mu në zemër tij
Aty po kalon
Bukuri mahnitëse
Ai/veq po rrezaton

REFRENI

Rruga e kombit
ne na afroi
Më shpesh po shihemi
Bashkë po punojmë
Një e ardhme ndritur
Po na buzëqeshë
Bashkimi ynë
Në derë po troket..

II

Gjëre edhe gjatë
Shtat bukur ka lëshu
Me madhështine e vet
Vendin ka hijeshu
Qytete katunde
Jetën ka ndryshu
Begati progres
Ne na ka ofru

Vetëm duhet punë
Puna na bën te fortë
Trungun e bashkon
Lirëshem te frymoj
Të lulëzoj i tanë
Me shkelqim hënëplote
Yll i pashuar
Mbetesh pergjithmonë

REFRENI

Rruga e kombit
ne na afroi
Më shpesh po shihemi
Bashkë po punojmë
Një e ardhme ndritur
Po na buzëqeshë
Bashkimi yne
Në derë po troket... (2x)


Teksti: Muhamed Bislimi

Shaqir Cërvadiku - Rruga E Kombit

Gëzim të madh ka Shqiptaria
Hidhet vallja bashkimtare,
Kosovë shpirt e Shqipëri zemër
Nji gjak jemi n'tokë shqiptare.

Foli populli i Dardanisë
Tash veç gëzime ka shqiptari
Perëndoi koha e robërisë
Kur na i prente rrugët hasmi.

Ref...
Babagjyshi me plis t'bardhë
Plisi i vjetër gjysh shqiptarë,
T'qoftë përhajr oj Shqiptarie
Rruga e kombit e Dardanise.

Nanat tona rrin mendohen
Shpesh këto rrugë i kalum n'kambë,
Janë gzue pleq,rini e fmija
Ashtë kjo rrugë e kombit mbarë.

Kjo është rruga bashkimtare
Ishim t'ndamë copë me copë,
Vlla me vlla sot jem bashkue
Kurrë te ndamë ma s'do t'jetojmë.

Ref...
Babagjyshi me plis t'bardhë
Plisi i vjetër gjysh shqiptarë,
T'qoftë perhajr oj Shqiptarie
Rruga e kombit e Dardanisë.

...

Kanë ardhë malet e Pashtrikut
Kanë ardhë Vlora e Prekazi,
Skenderbeu e Ismail Qemali
Me UÇK-në Adem Jasharin.

Me Kosovë e Shqiperi
Ashtë shqiptari n'troje t'veta,
Ilirit me Çamerinë
Nga Presheva e tek Preveza.

Ref...
Babagjyshi me plis t'bardhë
Plisi i vjetër gjysh shqiptarë,
T'qoftë perhajr oj Shqiptarie
Rruga e kombit e Dardanisë.
Më Shumë...