A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hajredin Gjeta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Dibër E Vogël 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hajredin Gjeta është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. I lindur dhe i rritur me muzikën e pastër shqipe, të cilën e këndon me shumë dëshirë dhe vullnet, është i madhi Hajredin Gjeta. Fillet e para të karrierës së tij duken në moshën shumë të re, atëherë kur dëshira ishte e madhe dhe mundësia tepër e vogël. Me muzikën pauzon në kohën e rregjimit të vonshëm komunist, për të vazhduar në vitin 1991. Ka rregjistruar një numër të madh këngësh, dy albume, bashkëpunime me këngëtarë të ndryshëm, balada, klipe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dritan Jashari

Gjeto Luca

Kadri Ismajli

Brahim Qetaj

Xhemil Saliu

Ismet Bexheti

Spiro Roko

Fred Delaj

Reshit Boka

Arjan Toci


Tags: Hajredin Gjeta, Hajredin Gjetja

Krijo Një Kartolinë