A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Grupi Lira

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  60
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Grupi Lira është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore korçare. Kori "LIRA"... krenaria Korcare... Kori "LIRA"... ky emer kaq i vjeter permban ne vetvete thesarin e kengeve te qytetit te Korces duke u bere simboli i kenges qytetare korcare. Kori "Lira" eshte formuar rreth viteve 1917 -- 1922 si vazhdimesi e formacioneve instrumentale -- korale dhe e grupeve te asaj kohe "Djelmeria Korcare", "Kori i ushtrise". Ne shtypin e kohes thuhet se koncertin e pare e ky grup koral e dha bashke me banden "Vatra" ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ere E Tepelenes

Thunder Way

Permbi Tepelene

Pleqte E Krujes

Yjet E Panjohur

Zodiak

2farm

Spirit Voice

Grupi Tepelenes

Qelbanix


Tags: Grupi Lira, Lira, Kori Lira, Lyra, Grupi Karakteristik I Korces

Krijo Një Kartolinë