A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Greta Zani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Greta Zani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Greta Zani është padiskutim një nga zërat "sherbet" të tabanit të Shqipërisë së mesme. Nis të mirret me muzikë pasi mbaron gjimnazin, pra në vitin 1992. Ndërkohë, teksa i hyri botës së muzikës, pat ndjekur studimet në degën "Inxhinieri Ndërtimi", por pas 2 vjetësh studime i duhej t'i ndërpret, për shkak të udhëtimeve me Ansamblet. Tre vjet rresht, deri në vitin 1995, ka qenë soliste në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve popullore" - Tiranë. Gjyshi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Trokit... (2006)

Te Dua (2002)

Ah Kjo Jete (1999)

Per Dasmat Tuaja (Live)

Jam Si Ballokume


» Dërgo Një Këngë »

Pse Tallesh Me Mua
Ta Ndezim Naten
Shoqnia
Luje Vallen
Me Ty Dua Tte Jem
Dasma E Goces
Moj Fellonza, Moj Nitare Dhe Thellonza E Malit
Je I Imi Pergjithmone
Casta Diva
Mos Na Lont Zoti Pa Kong


Artistë Të Ngjashëm:

Greta Berati

Fatma Zyberi

Valbona Mema

Valbona Halili

Natasha Qemalja

Donika Tufa

Edlira Arifi

Hafsa Zyberi

Eglantina Toska

Enxhi Vlashi


Tags: Greta Zani

Krijo Një Kartolinë