A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjovalin Prroni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  362
  • Vendlindja:
  • Shale 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Gjovalin Prroni është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Gjovalin Prroni eshte nje kengetar nga veriu i Shqiperise, mjaft i njohur dhe i dashur per publikun shqiptar. Lindi ne Shale te Dukagjinit te Shkodres. Si nje malsor i rritur neper oda te burrave ku pervec tjerash nuk kishte se si te mungonte muzika folklorike, ai qysh si femije tregoi interesim per kengen. Talentin e tij ne fillim e shfaqi me pjesemarrjen e tij neper programe te ndryshme te shkolles ku u vecua per zerin e tij te bukur. Ndersa ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Lulja E Bores

Vetem S'mund Te Rri

Pikon Loti Per Dashurine

Kthjellet Si Loti


» Dërgo Një Këngë »

Lulja E Borës
Rushe Rexha N’Fund O T’Livadhit
Kjaj Moj Nan Kjaj
Knon Bilbili
Mark Sadiku Pleqnon Prape
Kushtuar Binak Vates Shales
Kushtuar Bajraktarit Te Shoshit Gjelosh Lulash Bajraktari
Zef Avdia Faqe Te Bardhe Shales I Pruni
Me Ka Ra Mall Per Nuse
Ku I Ka Kullat Oso Kuka?


Artistë Të Ngjashëm:

Zef Nika

Arben Delaj

Kurt Lika

Pellumb Vrinca

Marjust Lumci

Arif Vladi

Gezim Nika

Gjin Dona

Perlat Sheqeri

Adem Barbullushi


Tags: Gjovalin Prroni, Gjovalin Proni

Krijo Një Kartolinë