A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Kachinari (Gjergj Kaçinari) është një këngëtar dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, pasi ka marrë pjesë në shumë festivale të mirënjohura, si Kënga Magjike dhe shumë të tjera. Gjergji njihet gjithashtu si pianist dhe ka marrë pjesë gjithashtu në Festivalin e Këngës në të njëjtin profesion. Ka nisur studimet per piano qe ne moshen 4 vjecar. Ne moshen 7 vjecare filloi studimet ne Liceun Artistik “Jordan Misja” dega piano. Ne moshen 12 vjecare nisi vete te mesoi kitarren dhe tani zoteron ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Alfred Kaçinarit

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Ish-Anëtar i grupit

Curlies

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Tiri Gjoci

Aslaidon Zaimaj

Extrem Brati

Bruno

Aurel Amzai

Elis Nova

Glenis Dume

KMC

Elsamed Senaj (Eli-G)

Gerard Merdani


Tags: Kachinari, Gjergj Kaçinari, Gjergj Kacinari, George Kachinari

Krijo Një Kartolinë