A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Nika

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  78
  • Vendlindja:
  • Tropojë 
BIOGRAFIA: Gezim Nika është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Gëzim Nika është një këngëtar i famshëm folklorik shqiptar. Në vitin 1998, Gezim Nika publikon albumin "Unë E Dua Shqipërinë". Më datë 30 Prill 2008, Gezim Nika publikon videoklipin "Bien Tupanat". Më datë 7 Janar 2009, Gezim Nika publikon videoklipin "Viktimat E Tivarit". Më datë 6 Maj 2010, Fatmira Breçani & Gezim Nika publikojnë videoklipin "Hajt Bre Nane Mi Qite Ment". Më datë 2 Prill 2013, Gezim Nika publikon videoklipin "Ku M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Unë E Dua Shqipërinë (1998)

O Sa Mirë Që Jam Shqiptar

Liridona


» Dërgo Një Këngë »

Bien Tupanat
Viktimat E Tivarit
O Sa Mirë Që Jam Shqiptar
Dy Vajza Të Bukura
Ndoc Mark Dedes
Kenge Per Drinat
Kosove Shqiperi
Shoka E Beqarit
Ku Me Ke Tret


Artistë Të Ngjashëm:

Arif Vladi

Pellumb Vrinca

Marjust Lumci

Zef Nika

Gjovalin Prroni

Kurt Lika

Arben Delaj

Gjin Dona

Adem Barbullushi

Perlat Sheqeri


Tags: Gezim Nika

Krijo Një Kartolinë