A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Myftaraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gent Myftaraj është një autor këngësh dhe instrumentist shumë i njohur. Mësimet e para të muzikës i mori në Shkollën Artistike Onufri të këtij qyteti në instrumentin e kitarës. Studimet e larta i ka kryer në Fakultetin e Muzikës në Universitetin e Arteve. Autor i disa këngëve të kthyera në hit dhe pjesë e grupeve të para shqiptare si kitarrist. Në moshën 16-vjeçare (1992) bëhet pjesëtar i grupit Arb, një prej grupeve më të famshëm të kohës me solist Redon Makashin. Në vitin 1994 Arb-ët u kurorëzuan me çmimin Gru...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

» Dërgo Një Këngë »
Artistë Të Ngjashëm:

Alban Furtuna

Fatmir Muja

Arsim Bunjaku

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Agim Krajka

Dorian Gjoni

Palokë Kurti

Edmond Zhulali


Tags: Gent Myftaraj, Genti Myftaraj, Gmaj7

Krijo Një Kartolinë