A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ganimete Abazi (Ganja)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  101
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ganimete Abazi (Ganja) është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Ganja u bë e njohur në festivalin “Qendra e Pionereve”,"Sh.K.A Kosova" e në festivalin “Akordet e Kosovës”. Këngët e saj më të njohura janë “Tri Pika” dhe “Xhamadani” në duet me grupin Ilirët. Për disa vite Ganja u tërhoq nga muzika, por është kthyer me fuqishëm se kurre në vitin 2012 me disa këngë të reja.Afër 25 vite karrierë, bashkëpunimet i ka bërë grupe të njohura me këngëtarë të mirëfilltë siç është Grupi Elita 5, me Iliret ka pasur bashkëp...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Potpuri 2018 (2018)

U Knaqëm Tu Knaq (2016)

Pranvera Behet Vjeshte (2004)

U Knaqem Tu Knaq (2004)

S'mendoj Per Ty (2002)

Mirupafshim (2000)

Nuk Dorzohet Ganja (1997)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Kthehu (1993)


» Dërgo Një Këngë »

U Knaqem Tu U Knaq
Forca E Fatit
Zemra Don Dashni
U Mashtrove
Mos U Pafshim
Dyshoj
Hija E Askujt
Kuq E Zi
Fluturoj
Hapi I Pare


Artistë Të Ngjashëm:

Ryva Kajtazi

Gjyste Vulaj

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Vjollca Haxhiu

Arta Bajrami

Aferdita Demaku

Leonora Jakupi

Edona Llalloshi

Anita Take


Tags: Ganimete Abazi (Ganja), Ganimete Abazi, Ganja

Krijo Një Kartolinë