A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  59
  • Vendlindja:
  • Puke 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: G Bani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij G-Bani vjen nga shkronja “G” qe ne anglisht eshte iniciali i fjales Gold qe do te thote AR & BANI qe eshte shkurtimi i emrit te tij Arban. G-Banit nuk i pelqen ta therrasin HIPOPIST (sic e quajn veten nje pjese e madhe e adoleshenteve ketu ne Shqiperi) por REPIST sepse ai ben muzike RAP dhe jo HIP-HOP. Arban "Bani" Përlala, më mirë i njohur me pseudonimin e tij G-Bani (Xhi Bani), është një rapsod dhe kompozitor i zhanrit Rap, Hip-Hop. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Punë Të Pastra (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Mjet Anglez
Vajzat
Pare
Gëzuar Festat
Edhe Kete Vere


Artistë Të Ngjashëm:

AK

Krimineli

Albboy

Eagleye (Kiameti)

DMC aka Babloki

Eleminimi

Rudi

D.M.K.

JR

Loko


Tags: G Bani, G-Bani, G. Bani, Arban Perlala

G Bani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë