A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Frederik Ndoci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Frederik Ndoci është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë : akkordeon, pianon e kitarën. Studimet e larta i kreu në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë, për dramaturgji. Qysh në fëmijëri ka marrë pjesë në të gjithë festivalet lokale e kombëtare për fëmijë, si solist, në interpretime të vlerësuara me çmime kombëtare dhe lokale: 1967 - çmimi i tretë në in...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Rita Ndocit

Vëllai i

Juli Ndocit

Pjesëmarrës në

Eurovision

Shto profile

zyrtare

Vitet Gri


» Dërgo Një Këngë »

Ah Ky Mall
Një Dashuri Në Jetë
Lules
Zonja Shkoder
Palma Cubana
Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter
Ai Qe Ka Nje Dashuri
Hear My Plea
Cielito Lindo
Kenge Kurbeti Shkodrane

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Robert Aliaj

Kastriot Tusha

Redon Makashi

Mentor Xhemali

Kastro Zizo

Gaqo Çako

Korab Shaqiri

Olen Cesari

Adrian Gaxha

Big Basta


Tags: Frederik Ndoci

Frederik Ndoci në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë