A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Florinda Gjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Florinda Gjergji është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1962, Florinda Gjergji & Ndrek Gjergji marrin pjesë në Festivali i 1-ë në RTSH me këngën "Lule Te Bukura Sjell Pranvera". Në Dhjetor 1963, Florinda Gjergji merr pjesë në Festivali I 2-Të Në Rtsh me këngën "Kitarra Ime"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rakipe Karaj

Vjosana Sina

Fatbardha Disho

Tatjana Isaj

Mimoza Dhamo

Redina Tili

Zina Zdrava

Ludmilla Baballeku

Valdete Hoxha

Adriana Ceka


Tags: Florinda Gjergji

Krijo Një Kartolinë