A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Mumajesi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  753
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Flori Mumajesi është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Flori siç është I njohur për publikun, emri i plotë i të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. E nisi shumë mirë karrierën e tij si këngëtar duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mundshëm në Shqipëri apo Kosovë. Flori Mumajesi njihet si njeri prej kompozitoreve dhe kengetareve me te mire shqiptare. Veprat e tij kane zgjuar interesim te madh tek pub...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Lider i labelit

Threedots

Kushuri i

Endrit Mumajesit

Ish-Anëtar i grupit

Dreams

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Detaj (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Mori
Nallane
Beautiful
Nallane 2
Nallane 3
Ku Isha Une?
Pa Jete
Ne Shpirt
Karma
Me Zemer

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (44)


Artistë Të Ngjashëm:

Ermal Mamaqi

Kastro Zizo

Bes Kallaku

Alban Skënderaj

Ermal Meta

Adrian Gaxha

Shpat Kasapi

Blero

Stine

Big Basta


Tags: Flori Mumajesi, Flori, Florjan Mumajesi, Florian Mumajesi, Flor Mumajesi

Flori Mumajesi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë