A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Flogerta Krypi është një shkrimtare. Shkollën e mesme e ka kryer në gjimnazin e përgjithshëm Abdulla Keta në Tiranë. Ka nisur të shkruajë poezi që në moshën 11 vjeçare duke u bërë pjesë e botimeve në gazetën e gjimnazit ku ndoqi studimet. Ka marrë pjesë në konkurse të letrare ku ka qenë dhe fituese e çmimeve të ndryshme ku më së fundmi në konkursin kombëtar P.E.N.A me poezinë “Në funeralin tim”. Është bashkëshkrimtare në dy vëllime poetike, si një nga fituesit e konkursit, konkretis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Gjuljana Marku

Edisnajda Xhihani

Anida Rexha

Franceska Ramadani

Rejsi Meçe

Simona Shalcanj

Jehona Gashi

Blerona Brao

Valmira Beqiri-Morina

Herolinda Laqaj


Tags: Flogerta Krypi

Krijo Një Kartolinë