A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Feriz Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
(1927-1999)  
  • Vendlindja:
  • Llashkadrenoc 
BIOGRAFIA: Feriz Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Feriz Krasniqi ka lindur më 1927 ne Llashkadrenoc kurse ka vdekur ne Maj 1999 në malet e Damanekut në mungesë te përkujdesjes shëndetësore dhe ushqimit....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash 2

Kenge Dasmash 1

Kenge Dasmash 3


» Dërgo Një Këngë »

N'fushe T'kosoves Lidhet Jezeri
N'agim Heret Kur U Qova
Haxhi Zeka
Na Po I Lutem Zotit Madh


Artistë Të Ngjashëm:

Beqir Gashi

Halil Cërvadiku

Ibish Broja

Enver Batllava

Daut Zenku

Ismet Demaj

Mhill Krasniqi

Dervish Dervishi

Isa Veliu

Agim Baftjari


Tags: Feriz Krasniqi

Krijo Një Kartolinë