A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Faton Rugova

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Rogovë E Hasit 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Faton Rugova është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Fatonin të gjithë e njohim me mbiemrin Rugova, por shumë pak nga ne e dinë se ai saktë e ka pasur Faton Berisha, po prej respektit dhe dashurisë së flaktë që kishte ndaj atdhetarit të madh Ibrahim Rugova, vendos ta merr mbiemrin e tij, e shëndrrohet në Faton Rugova, një gjest i cili është për t'u admiruar. Nis karrierën në vitin 1998 në Luzern të Zvicrrës, me këngën "Kosovë nana ime", ku shkak është bërë djali i dajës së tij, Ferat Kika, i cil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 100% 2017 (2017)


» Dërgo Një Këngë »

Ah Dashni
Hajredin Pasha
Malli Më Ka Marrë
E Pa Zavendsushme
Me Ndihmo Qe Te Harroj
A Je Aty


Artistë Të Ngjashëm:

Aziz Murati

Driton Ajeti

Liridon Sefa

Blerim Gashi

Labinot Rexha

Bardhi (Bardh Ramadani)

Mad Lion

Keli

Mensur Mehana

Izi


Tags: Faton Rugova, Faton Berisha

Krijo Një Kartolinë