A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fahrush Azemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Fahrush Azemi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në Qershor 2002, Fahrush Azemi merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Bardhoshk E Bardh". Më datë 18 Korrik 2010, Fahrush Azemi & Modul publikojnë videoklipin "Popullore". Më datë 27 Nëntor 2010, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Vajzat E Prishtines". Më datë 15 Korrik 2011, Fahrush Azemi publikon videoklipin "Qunat E Mahalles". Me këtë këngë, Fahrush Azemi merr pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011. Në Maj 2012, Fahrush Azemi mer...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash (Live)

Dea


» Dërgo Një Këngë »

Bardhoshk E Bardh
Edhe Sot Kendoj
Njoha Nje Grua
Ti Dhe Une
Nuse Me Fustan Te Bardhe
Pse Më Le
S'je Si Tjetra
Te Kam Ne Zemer Kosove
Uje Te Jap, Uje S'te Jap
Popullore


Artistë Të Ngjashëm:

Adnan Daci

Bajram Asllani

Bekim Kastrati

Gjovani Gjonaj

Arjan Korkaj

Xhevair Akulli

Besnik Shateli

Shkelzen Shpenadija

Markelian Kapedani

Enigma


Tags: Fahrush Azemi, Fahrushi

Krijo Një Kartolinë