A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  133
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Etnon është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Aktivë Prej vitit 1997 dhe anetaret e grupit jane Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj me pseudonimet: Gentz dhe Mc`M. ETNON, te njohur edhe si ETNO ENGJUJT spikasin per aftesite e pershtatjes se muzikën etnike me ate te kohëve moderne. Ata kane arritur të jenë ndër grupet më të njohura të viteve të pas luftës dhe vazhdojne te jene bashke. Genci punon shume ne studio dhe pergjithesisht eshte ai qe merret me produksionin e kengeve si dhe me kriji...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Genc Prelvukaj

Anëtar i grupit

Milot Hasangjekaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

7th Chapter (2012)

Ethnomenon (2009)

10-She (2007)

Vitamin E (2005)

Etno Engjujt (2003)

The Dynasty (2001)

Dua Të Jetoj Më Mirë (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Albanian
Le Per Mu Mama
Falma Nje Jete
Shake It
Shqip Dance
Pa Ndjenja
Turn Me On
It Don't Stop
Music Is My Ghetto
On Fire


Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Skillz

Tingulli 3nt

Babastars

O.T.R.

T.B.A.

NRG Band

Ilirët

Elita 5


Tags: Etno Engjujt (Etnon), Etno Engjujt, Etnon, Gentz, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Miloti, Etno Engjejt

Etnon në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë