A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Erza Muqoli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  195
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 13 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Erza Muqoli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Erza Muqolli eshte me prejardhje shqiptare, nga fshati Zabel i Drenices,por qe eshte lindur dhe jeton ne France, ne qytetin Sarreguemines. Qysh ne moshen 2 vjeçare familja e saj e ka verejtur talentin e saj per muzike. Erza gjithmone enderronte qe te marre pjese ne ndonje spektakel muzikor,e tani asaj iu dha mundesia. Ajo konkuroi ne spektaklin e madh muzikor ne Paris "France got talent". Me ne fund Erza pranohet aty, si "25 vjecare" dhe fiton ze...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Wendi Mancaku

Vjollca Osmani

Artemisa Mithi

Arbnora Rexhepi

Vesa Berisha

Erza Hoti

Blinera Muzhaku

Lorina Dula

Blinera Jashanica

Anika Berisha


Tags: Erza Muqoli, Erza Muçolli, Erza Mucolli, Kids United

Krijo Një Kartolinë