A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ergys Shahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  84
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ergys Shahu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në Maj 2010, Ergys Shahu merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Kur Te Dua". Më datë 5 Shkurt 2011, Ergys Shahu publikon videoklipin "Jo S'e Besoj", në bashkëpunim me Egland. Në Qershor 2011, Ergys Shahu merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "E Paprekshme". Më datë 17 Prill 2012, Ergys Shahu publikon videoklipin "Mos I Beso". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koci, Artur Qerimi, teksti u shkrua nga vetë Ergys Shahu, ndërsa për orkestrimin u ku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kelly

Joni Aliraj

Adriano Rama

Genti Deda

Silver Metka

Kristo Thano

Gerard Merdani

Klejvis Saliaj

Erik Lloshi

Mateus Frroku


Tags: Ergys Shahu

Ergys Shahu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë