A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enver Petrovci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Enver Petrovci është një këngëtar i njohur. Enver Petrovci është një aktor dhe regjisor shqiptar. Në fillim studoi në Shkollën e Lartë Pedagogjike në Prishtinë në degën e aktrimit, më pastaj mbaroi studimet Universitare për aktor edhe në Fakultetin e Arteve Dramatike në Universitetin e Beogradit. Ka arritut një karriere shumë të sukseshme në Teatër nëpër mbarë ish Jugosllavinë duke u vlerësuar një nga aktorët me të famshëm të asaj kohe. Interpretimet e tij në film ishin gjithashtu shumë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Met Sadiku

Shaip Bytyqi

Ejup Rexha

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi

Qerim Sula

Haxhi Maqellara

Shkelqim Beshiri

Gazmend Pallaska

Halil Bytyqi


Tags: Enver Petrovci

Krijo Një Kartolinë