A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Entela Zhula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Entela Zhula është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka kenduar qe 9 vjeç dhe prej vitesh kendon muzike live te zhanreve te ndryshme si rock'n'roll, blues, jazz, rock, latino etj. E diplomuar ne fakultetin e drejtesise, punon si juriste. Ka pasur deshire te jete showgirl dhe ka deshiruar te jete kengetare profesioniste. Ka kenduar per rreth 4 muaj ne El Cavaliero Club dhe ka qene vokaliste e grupit Zodiak. Në Dhjetor 2005, Denisa Macaj & Entela Zhula marrin pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Star Academy Albania

Ish-Anëtare e grupit

Zodiak

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Nidora Gjyriqi

Lola Pink

Ertila Koka

Adelajda Xhamani

Kieda Budini

Era Rusi

Emmy

Sheila Haxhiraj

Orjola Xhemollari

Hersiana Matmuja


Tags: Entela Zhula, Entela Xhula, Zodiak

Krijo Një Kartolinë