A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enkelejda Arifi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  79
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Enkelejda Arifi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Enkelejda Alushi-Arifi eshte nje kengetare e cila kryesisht kendon kengen çame. Ne skene eshte paraqitur si nxenese, dhe nga ato vite ajo ka nje sirtar te plote muzikor. Si perkrahes dhe bashkepuntor i saj eshte djali i xhaxhat te saj, Hysni Alushi, dhe ky nje kengetar shume i dashur dhe popullor. Ajo eshte e martuar ne Gjilan, ku merr pjese ne Ansamblin e Gjilanit. Ka marre shume çmime e mirenjohje per kengen e saj. Enkelejda thote se: "Plage ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Mbesa e

Hysni Alushit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Nën Një Flamur Të Pandarë
Lule Moj
Tradita Shqiptare
Pleqte Sevdalinj
Toka Amë
Dhender Behesh Sot
Dashurisë Sime
Se Ti Je Dashni
Baladë Çame
Sonet Per Vete


Artistë Të Ngjashëm:

Shqiponja Muhaxheri

Lora Braha

Fikrije Lushaku

Emine Toska

Eliza Hoxha

Mimoza Mustafa

Diellza Kolgeci

Miranda Hashani

Linda Morina

Ermira Kola


Tags: Enkelejda Alushi, Enkelejda Arifi, Enkeleda Alushi, Enkeleda Arifi

Krijo Një Kartolinë