A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvis Pupa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49
  • Vendlindja:
  • Shijak 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Elvis Pupa është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ne vitin 2000 eshte diplomuar prane Akademise se Arteve,specialiteti Aktrim.Gjate viteve 1998-2003 ka qene aktor ne kompanine teatrore"OAZ" dhe ka performuar ne pjeset teatrale:"Vita Brevis" , "Nata e 12-te", "Keq e me keq", "Dashuri ne furgon". Gjate viteve 1998-2004 ka marre pjese si aktor ne festivale te ndryshme teatrore nderkombetare si Itali, Egjipt, Maqedoni, Kosove etj. Ne vitin 2004 ka mare pjese ne komedine e zeze 'Togeri i Inishm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Hysni Klinaku

Shqipri Kelmendi

Gadaf Elmazi (Dafi)

Alban Shehu

Fatmir Hoxha

Bahri Kamerolli

D.M.K.

Profa

Presioni

Mola1


Tags: Elvis Pupa, Vis Pupa, Portokalli

Elvis Pupa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë