A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elizabeta Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  489
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Marku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Elizabeta Marku, një ndër ikonat e muzikës popullore shqiptare është një femër plot energji dhe pasion për profesionin që ka. Ka lançuar në tregun muzikor albumin e saj me vulë të kompozitorit të mirënjohur Edi Balili, i cili u mirëprit nga publiku. Sot, ajo është një ndër këngëtaret më të njohura dhe përsëri mbetet e thjeshte dhe komunikuese. E bukur, si gjithmonë dhe me shumë adrenalinë duket sikur kohën e sfidon dhe është gjithmonë në formë, s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

O Llokum O Sherbetli (2018)

Best Of Elizabeta Marku (2018)

Vajze E Bukur (2016)

Gezohu Moj Nene (2016)

Ti Me Beso (2015)

Moj Dadush (2013)

Po Digjem Prej Mallit (2012)

Moj Dashni E Vjeter (2011)

Mu Dogj Zemra

Ma Ben 8 Me 2


» Dërgo Një Këngë »

Boll E Mire Pa Babe Pa Nane
O Llokum O Sherbetli
Bukuroshe Jane Te Dyja
T'fala Nga Mergimi
Cigane, Cigane
Zemren Degjova
T'kam Marak
Fryn Per Jete Murlani I Hotit
Kënga E Rexhës
Kam Met Djeg O Djal I Ri


Artistë Të Ngjashëm:

Irena Dedvukaj

Alma Velaj

Lindita Gjoka

Vida Kunora

Klea Balukja

Eriselda Aliaj

Eva Imeri

Anjeze Gjeluci

Valbona Mema

Jonida Maliqi


Tags: Elizabeta Marku, Elisabeta Marku, Elizabet Marku, Eli

Krijo Një Kartolinë