A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elida Shehu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Elida Shehu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Elida Shehu ka përjetuar atë që këndon: u rrit në Shqipëri dhe u shqua si një këngëtare e re. Por nuk qëndroi gjatë në Shqipëri dhe tani jeton Gjermani. Me zërin e saj ka bere per vete publikun e ri. Në Dhjetor 1978, Elida Shehu merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Grurë Dhe Këngë". Në Dhjetor 1979, Elida Shehu merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Seç Më Fton Në Stan". Në Dhjetor 1979, Eduart Jubani & Elida Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Miga Hysi

Lindita Theodhori

Zeliha Sina

Myfarete Laze

Nertila Koka

Rozeta Doraci

Megi Zonja

Alida Hisku

Ema Qazimi

Morena Reka


Tags: Elida Shehu

Krijo Një Kartolinë