A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elia Zaharia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Elia Zaharia është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elia është me profesion aktore dhe është vajza e Gjergj Zaharias, i cili punon prej mëse 35 vjetësh në arsim, ndërsa nëna e saj Yllka Mujo, e nderuar me çmimin “Mjeshtre e Madhe”, është aktore në Teatrin Kombëtar prej më shumë se 30 vjetësh. Tashmë Elia Zaharia quhet princeshë Elia Zaharia Zogu, pasi është martuar me Pirncin Leka. Që në vitet e adoleshencës, Elia Zaharia ka shfaqur prirjet e saj vokale në muzikën e lehtë shqiptare. Nga viti 1...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtare e grupit

Spirit Voice

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alketa Vejsiu

Eltina Minarolli

Erga Halilaj

Lili Gjidodaj

Kamela Islamaj

Rezarta Smaja

Ingrit Gjoni

Jonida Maliqi

Zaimina Vasjari

Eneda Tarifa


Tags: Elia Zaharia, Elia Zaharia Zogu, Ilir, Spirit Voice

Krijo Një Kartolinë