A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eli Fara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  379
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eli Fara është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore korçare. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kenget...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Shkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Te Dua Per Vete (2009)

Hitet Popullore (2005)

Best Serenate (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (2001)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


» Dërgo Një Këngë »

Nga Dashuria
Me Mua Mos...
Vetem Sonte
Vjeshte
Duame
Çupëzë Beqare Moj
Denglat
Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani
O Ky Bylbyl
Ne Ke Perendi


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Eranda Libohova

Inva Mula

Parashqevi Simaku

Merita Halili

Anita Bitri

Gjyste Vulaj

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Ava Max

Gili


Tags: Eli Fara, Korca

Krijo Një Kartolinë