A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elgit Doda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  195
  • Vendlindja:
  • Burrel 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Elgit Doda është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Quhet Elgit Doda dhe ka hyre ne muzike si furtune me krijimtarine e tij. Vazhdon shkollen per muzike, kendon edhe vete, ka bere disa kenge te suksesshme, por shperthimin e madh e ka patur tek “Kenga Magjike”, ku ka sjelle me te vertete kenge shume te bukura. Me siguri qe kompozitoret e tjere pjesemarres do ta kene ndier furtunen me emrin Elgit, sepse kesaj radhe, me sa shohim, sukesi do te jete i tij, qofte me balada apo dhe muzike ritmike. Më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

I dashuri i

Klea Hutës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Seldi Qalliu

Kastro Zizo

Bes Kallaku

Irkenc Hyka

Adrian Gaxha

Shpat Kasapi

Ardian Bujupi

Turjan Hyska

Big Basta

Noizy


Tags: Elgit Doda, Giti

Elgit Doda në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë