A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eleminimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Tropoje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eleminimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tiji vertete eshte Ermal Doshlani, eshte nga Tropoja dhe nje nga antaret kryesore te Bandes Butuesi. Lloji i muzikes qe ben eshte hip-hop dhe rrep, por ai me perpara ka studiuar per mjeksi infermieri. Në Prill 2005, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Pa Ty", në bashkëpunim me Experti. Në Prill 2006, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Luje Cike". Në Maj 2007, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "V...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

Banda Butuesi

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Tru Pak

Lazy

Baballesh

Rudi

Ziso

Mali G Grand Thugz

Mali G

Krimineli

AK

Ace


Tags: Eleminimi, Eleminimi Butuesi, Ermal Doshlani, Eliminimi, Eleminim

Krijo Një Kartolinë