A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  49
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Elda Shabani (Madonna Shqiptare) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elda Shabani, e njohur per publikun shqiptare me pseudonimin Madonna shqiptare, eshte kengetare, aktore, drejtuese e spektakleve ne tv shqiptare, fituese e cmimit te pare ne festivalin kenga e dasmes e cila fitoi diskun e arte me kengen "Luni Luni Me Sevda". kete disk te arte pati nderin tja dorezoje ambasadori turk ne shqiperi, pas nje kohe te gjate mungese ne shqiperi, pupliku shqiptare i beri nje pritje fenomenale ne kete koncert, Madonna shqi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Enkit

Shto profile

zyrtare

Aman Aman (2007)

Bota Ime (2004)

Eja K' Tu (2001)

Ke Diçka Që Më Pëlqen (2001)

Elda (1999)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Jeta Faqolli

Juliana Pasha

Ingrit Gjoni

Inis Gjoni

Manca Špik

Eliza Hoxha

Mimoza Mustafa

Aurora Susuri

Adelina Thaçi

Jehona Sopi


Tags: Elda Shabani (Madonna Shqiptare), Elda Shabani, Madonna Shqiptare, Madona Shqiptare

Krijo Një Kartolinë