A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ejup Rexha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Rimanishtë (Prishtinë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ejup Rexha është një këngëtar i njohur. Fillet e para të karrierrës, shihen në Ansamblin "Ramiz Sadiku", për të vazhduar mëpas edhe në Ansamblin "Minatori i ri". Ka realizuar disa albume me këngë kryesisht popullore, të cilat kanë pasur bujë të madhe. Ai është pjesëmarrës në Festivalin e madh, "Akordet E Kosovës", gjithashtu pjesëmarrës nëpër turne të ndryshme nëpër botë. Ejupi është i martuar dhe ka 4 djem, me të cilët jeton dhe vepron në Londër. Më datë 1 Nëntor 2012, Ejup Rexha p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Anton Tetaj

Xhevat Kelmendi

Fehmi Kastrati

Enver Muluka

Met Sadiku

Enver Petrovci

Zeqe Kuqi

Haxhi Dauti

Esat Maxhuni

Haxhi Maqellara


Tags: Ejup Rexha

Krijo Një Kartolinë