A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Llalloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  179
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Edona Llalloshi është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Edona që në shkollën e ulët kishte filluar të mësoj muzikën. Ka të mbaruar shkollën e ultë dhe të mesme të muzikës. Ka studiuar dhe në Fakultetin e arteve, drejtimi i muzikës. Pas saj qëndrojnë shumë koncerte, çmime e suksese. Këngëtarja Edona Llalloshi ka marrë pjesë nëpër shumë festivale shqiptare si: ”Akordet e Kosovës”, kur ishte fëmijë, në "Show Fest 1996", "Zambaku i Prizrenit 1997" ku dhe fitoi vendin e parë, "Polifest 2002", ku fitoi vend...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Hallall Te Qofte (2018)

Live 2015 (2015)

Live (2012)

Romanca (2010)

Hitet (2010)

Pikë Në Zemër (2006)

S'dua Hiç (2004)

Borxhi I Dashurisë (2002)

Mikja E Pare (2000)

Djali I Kosoves Trime (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Hallall Te Qofte
Çka M'bane
Heroi
Pa Ty
Romanca
Spontanisht
Për Ty Po Flas
Thuaje Me Ze (in Memoriam Dr. Igballe Llalloshi)
Dite Per Dite
Fati Edhe Vuajtja


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Leonora Jakupi

Arta Bajrami

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Elsa Lila

Soni Malaj

Rozana Radi

Bleona Qereti

Anjeza Branka

Mariza Ikonomi


Tags: Edona Llalloshi, Edona Lalloshi, Edona Llaloshi

Edona Llalloshi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë