A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edmond Zhulali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  33
BIOGRAFIA: Edmond Zhulali është një autor këngësh shumë i njohur. Edmond Zhulali është kompozitor dhe autor tekstesh nga Shqipëria. Ai ka kompozuar këngë të ndryshme shqiptare për festivale të ndryshme si Kënga Magjike, Eurovizioni etj. I dekoruar nga presidenti me urdhrin "Naim Frasheri i Arte", ai eshte kompozitori i pare shqiptar pjesmarres ne Festivalin Evropian te Kenges. Me muziken e tij dhe tekstet e poetit Agim Doci, ai e ka perfaqesuar dy here Shqiperine ne kete festival, perkatesisht ne vitet 2004 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Edmond Tupe

Xhevdet Gashi

Enis Presheva

Alqi Boshnjaku

Marenglen Boja

Edi Balili

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Klodian Qafoku

Tonin Harapi


Tags: Edmond Zhulali

Krijo Një Kartolinë