A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Furra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  43
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Edi Furra është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare dhe popullore dasmash. Ai jeton ne Gjakove dhe kendon ne zhanrin e muzikes popullore gjakovare qytetare, te cilen e ka ne tradite nga babai dhe xhaxhai i tij, Talib Furra. Ai momentalisht eshte nje nder kengetaret me te mirenjohur kosovare. Edi Furra kendon bashke me vellain e tij te madh Fatos Furra. Edi eshte i martuar dhe ka dy femije. Në vitin 2000, Edi Furra & Yjet publikojnë albumin "Sytë E Tu". Në vitin 2008, Edi Furra publikon albumin "Jemi Mbëledhur Të F...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Dhe Valle (2016)

New Album (2013)

Së Bashku T'këndojmë (2011)

Jemi Mbëledhur Të Festojmë (2008)

Sytë E Tu (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Fol Fol
Hajde Gjakovare
Një Shok N'sofër Na Mungon
Sekretet E Mia


Artistë Të Ngjashëm:

Dritëro Shaqiri

Ergin Brahimi

Besjan Gashi

Hysen Smajli

Edi Krasniqi

Izi

Fatmir Hoxha

Adriatik Lota

Toni

Astrit Bejta


Tags: Edi Furra

Krijo Një Kartolinë