A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dule Malindi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  36
BIOGRAFIA: Dule Malindi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Një klarinetist shqiptar që luan muzikën popullore popullore tipike të qyteteve jugore të vendit. Ai ka regjistruar një album për etiketën Shqipja Master Studio. Në Nëntor 2013, Dule Malindi merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Laberi Dhe Toskeri", në bashkëpunim me Paro. Më datë 3 Shkurt 2015, Dule Malindi publikon videoklipin "Dashuri Moj Hallemadhe", në bashkëpunim me Paro Ziflaj. Më datë 14 Korrik 2016, Dule Malindi publikon vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Mu Lodhe O Dado ç'mu Lodhe


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Aleks Micka

Emiljano Dhe Grupi

Avni Lushka

Behar Spahiu

Altin Ranxha

Refat Sulejmani

Fatos Xhaferi

Nimet Sulkaj

Ilia Basho

Altin Myftari


Tags: Dule Malindi

Krijo Një Kartolinë