A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dritan Jashari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Kovashicë (Peshkopi) 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Dritan Jashari është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Mesimet fillore i ka kryer ne fshatin e lindjes. Ne vitin 1981 shpërngulet ne Peshkopi, ku dhe ka nisur fillimet e para me muziken, duke u aktivizuar ne shtepine e pionerit "Tahsim Shehu", per kater vite ne orkestrinen e çiftelise me prof.Ramadan Sadiku e Qani Mandri. Me pas, ne vitin e dyte ne gjimnaz, ka filluar kitaren, qe e shoqeron dhe sot e kesaj dite. Pas viteve '90-ta u largua nga Shqiperia ne emigrim, si ne Greqi e Itali dhe marredheniet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Hajredin Gjeta

Hysni Klinaku

Bujar Cici

Përparim Brati

Rifat Mulaj

Evans Rama

Artan Kola

Devis Xherahu

Ardian Trebicka

Hidaver Osmani


Tags: Dritan Jashari, Tani, Tan Jashari

Krijo Një Kartolinë