A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Donika Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Donika Gashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Ish kengetare e njohur në vitet 90-të ka qenë shumë e angazhuar në muzikë, duke qenë pjesë e shumë projekteve artistike, ku prezantohej me këngë e performanca moderne. Donika nuk ishte këngëtare komerciale, nuk ishte nga ato që e kërkonte me domosdo vëmendjen. Këngëtarja me kalimin e viteve e la pas dore muzikën, por jo edhe poezinë, pasi shpesh shkruan dhe krijimet e saj i poston në rrjete sociale Ish këngëtarja e viteve të 90-ta, Donika Gashi, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Miradije Aliu

Antigona Sejdiu

Teuta Selimi

Antigona Rustolli

Alma Gashi

Hirushe Xhemali

Odeta Katundi

Ermonela Jaho

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Ermira Kola


Tags: Donika Gashi

Krijo Një Kartolinë