A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
DMC aka Babloki

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  202
  • Vendlindja:
  • Tropojë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: DMC aka Babloki është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994.Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "KA...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Anëtar i labelit

Banda Butuesi

Shto profile

zyrtare

Jehona E Shqipes (2009)

Mixtape: Sna Del Afati (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Pa Fjale
Veçantia
Jehona E Shqipes
Langareca
Perkedhelje Pozitive


Artistë Të Ngjashëm:

Loko

Albboy

Eleminimi

Rameka

Rudi

Eagleye (Kiameti)

JR

AK

G Bani

Krimineli


Tags: Dmc Aka Babloki, Dmc, D.M.C, D.M.C., Babloki

Krijo Një Kartolinë