A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Fabula

Ndodh

Ndodh që shumë qenë të shqyejnë një ujk,
ndodh edhe që shumë ujqër shqyejnë qenin.
Në të dyja rastet, “fitues” dalin ujqër dhe qenër maskarenj.

- poezi nga Dionis Xhafa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1