A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dashnor Diko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Dashnor Diko është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dashnor Diko ishte kengetar i njohur i viteve 90′. Ai ka kenduar disa kenge hite si “Weekend” “Telefoni Anonim” apo me e njohura “Si Banania”. Në Dhjetor 1990, Kozma Dushi, Dashnor Diko & Evis Fuga marrin pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Zgjohu Nga Gjumi Dallëndyshe". Në Dhjetor 1991, Mimoza Selimi, Adhurim Demiri & Dashnor Diko marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Na Kujtoni". Në Dhjetor 2000, Dashnor Diko m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Gazmend Pallaska

Gjergj Leka

Hysni Alushi

Kasem Hallulli

Arif Vladi

Ismet Bogujevci

Adnan Ruhani (Adi)

Agim Tejeci

Hidaver Osmani


Tags: Dashnor Diko

Dashnor Diko në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë