A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Daim Lala - Rren (Remake)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/10/2018

2018-10-14T20:45:55

Qka nëse s'do shihemi më unë dhe ti,
Qka nëse vdekja na ndan,
A do të më kujtojsh dhe mua me qiri,
E të pendohesh për premtimet që su mban

Janë thjesht fotografi,
Krejt qka kemi unë dhe ti
I thuaj dhe atij
Pse t'kam dashtë ma shumë se vetën
mos tmë shajë

[REF.:]
Rren nëse thua që mkujton ti
Rren nëse thua që mlendon një lot
Që kam derdh për ty
Rren nëse thua stë harroj ti
Rren se unë ty nuk të besoj ti je
Gjithqka por sje njeri

A thua do të buzëqeshësh
kur të më kujtojsh,
Apo lotët do të jenë
gjithmonë me ty,
E mbi varrin tim
të vish e të vajtojsh,
Se kto fjal s'mi the
kur unë isha aty

Janë thjesht fotografi,
Krejt qka kemi unë dhe ti
I thuaj dhe atij
Pse t'kam dashtë ma shumë se vetën
mos tmë shajë

[REF. 2x:]
Rren nëse thua që mkujton ti
Rren nëse thua që mlendon një lot
Që kam derdh për ty
Rren nëse thua stë harroj ti
Rren se unë ty nuk të besoj ti je
Gjithqka por sje njeri.


Më Shumë...